środa, 5 października 2022

Brak węgla

Obietnice rządu o zapewnieniu węgla dla gospodarstw domowych za 996 zł za tonę pękły jak bańka mydlana. Do tego wypłynęły szokujące dokumenty, że już 24 lutego Minister Klimatu ostrzegała rząd o wielkich niedoborach węgla na rynku, braku rezerw strategicznych i panice na rynku. Rząd pomimo, że unijne embargo na węgiel wchodzi w życie 10 sierpnia 2022 r. postanowił wcześniej wprowadzić krajowe embargo na surowiec. Z opublikowanych dokumentów wynika, że rząd pomimo wprowadzenia embarga nie podjął żadnych działań mających na celu zamówienie, zakontraktowanie i uzupełnienie luki na rynku węgla dla odbiorców indywidualnych, spółdzielni i wspólnot. Skutkować to będzie gigantycznymi podwyżkami czynszów w budynkach zasilanych z ciepłowni i brakiem opału dla domów ogrzewanych metodą tradycyjną, chyba że komuś uda się sprowadzić surowiec i zapłacić za niego dziś już około 3500 zł/tona. Nowym pomysłem rządu jest dopłata 1000 zł dla gospodarstwa do maksymalnie 3 ton. Czyli fizycznie za tonę będzie trzeba zapłacić 2000 - 2500 zł/tona. Czemu rząd za niezapewnienie dostaw i nie zabukowanie surowca na rynku które powinno nastąpić przed lub równolegle do wprowadzanego embarga obciąża kieszenie najbiedniejszych Polaków?

Jak wprowadza się embargo bez wszesniejdxego zabezpieczenia się to efekty widać. Mamy bardzo przeciętny rząd a ich wiedza gospodarcza to już abstrakcja. Na Białorusi leży węgiel zakupiony przez polskie firmy i nie może wjechać

Czemu? Bo to nieudacznicy - ot i temu. Tak przy okazji, ciekawe kto zapłaci za to rządowe wsparcie ...

Napociłeś się. Teraz spuść powietrze i nie dolewaj oliwy do ognia

To jest wszytsko wina Tuska-Niemca, Ukrainca i Ruska.
Nie wiem czym sie przejmujesz, rzad i kosciol milosciwie na panujacy sie wyzywia.
Jesli jestes prawdziwym katolikiem (jesli nim nie jestes, to najmocniej przepraszam), powinienes wiedziec, ze nie samym weglem... ooo przepraszam ,nie samym chlebem czlowiek zyje.

Mamy kopalnie, a nie mamy węgla na zimę, siejemy zboże a za jakiś czas zapewne i chleba będzie brak ot tak mam rządzą geniusze.

Wina Tuska, brawo PIS

obserwator globalna "gospodarka " niszczy wszystko. Nie oplaca sie juz nic praktycznie produkowac w Europie i az strach pomyslec co by sie wydarzylo ,gdyby Chiny na przyklad byly dziasiaj na miejscu Rosji.
Cale masy spoleczenstwa,nie maja najmniejszego pojecia, jak Europa (caly Swiat) jest zalezny od dominujacych gospodarczo na calym Swiecie Chin .

Za embargiem byli wszyscy (po, ue), nie tylko PIS. Proszę porozmawiać z Niemcami, oni nie mają żadnego wsparcia od rządu. PO zostawiloby was samych z problemem, dla niektórych a moze wiekszosci 3 tys. to bardzo dużo.

Trafny wniosek...niestety myślący ludzie, ciężko pracujący to przewidzieli ale nikt nie słuchał..

Izabela pomyśl dlaczego Niemcy nie mają wsparcia
od rządu ? Bo go nie potrzebują, bo nie mają takiego cyrku, jak u nas. Obecnie panujący doprowadzili w siedem lat do ruiny Polskę. Byliśmy już zauważani w świecie, a teraz co? - pośmiewisko.

Do Izabeli dziewczyno obudź się.. nie będę się rozpisywał proszę ciebie obudź sie

Tematy są celowo zakładane przez partyjnych trolli, aby wzbudzić sztuczne niezadowolenie społeczeństwa do rządów PiS. Każdy krok, który obecna partia czyni dla Polski jest negowany przez opozycję. Pamiętamy jak pomogliście ludziom wypinając się w kluczowych dla nich momentach, jak sprzedawaliście lub prywatyzowaliście majątek RP. W 2013r. nawet kolejkę na Kasprowy Wierch sprzedano w ręce luksemburskiej firmy. Teraz ta partia chce wrócić do rządzenia??. Kpiny i żarty ze społeczeństwa robicie partyjne trolle

Do efka: jakiej ruiny, człowieku? Czyli wszyscy wyrazilismy zgodę na przyjęcie uchodźców wojennych do ruiny? Zauważeni w świecie? - kosmopolityzm dał o sobie znać. 15 procent oszczędności gazu w każdym kraju członkowskim UE do marca 2023r. Czas nauczyć się oszczędzać.

Zrozumcie ludzie, że oni dają wam wasze pieniądze! Ja rozumiem, że nie wszyscy mają biznesy i płacą podatki, ale spróbujcie pomyśleć skąd te bonusy, WY ZA TO PŁACICIE! Powodzenia życzę za parę lat jak szybko nie będzie porządku u władzy.

Węgiel wruci (wróci)

Yalen...nie ma sensu tłumaczyć i uświadamiać...poddaję się.

Polska jest w ruinie od 89 roku!! To wina wszystkich opcji politycznych po transformacji! A jak zmarzną tyłki wyborcom to może otworzą oczy i chociaż odrobinę pomyślą przed postawieniem krzyżyka w następnych wyborach...

Sopel zimny sopel nam zostanie............

1. PiS od 2015 był przeciwny OZE, twierdził że węgla starczy na 200 lat i nie potrzebujemy innych źródeł energii. Tworzył ustawy ograniczające stawianie np wiatraków.
2. Po wybuchu wojny PiS chciał jak najszybciej wprowadzić sankcje na surowce z Rosji, inne kraje chciały aby wpierw całe zakontraktowane dostawy zostały zrealizowane. Nasz rząd nawet nie widział potrzeby aby Rosja dostarczyła już opłacony surowiec.
3. Gdybyśmy od 2015 roku rozwijali OZE potrzebowalibyśmy mniej węgla do wytworzenia energii elektrycznej, tym samym byśmy mieli go na ocieplenie domów. Niemcy są konsekwentni, w 2018 mieli już dni w których zapotrzebowanie na energię pokrywali z OZE. W pierwszym kwartale 2020 50% energii elektrycznej było pozyskane z OZE. Już teraz Niemcy generują z fotowoltaniki tyle energii ile potrzebuje cała nasza gospodarka.
Obecna sytuacja jest winą PiS. To nie jest to tylko wina ostatnich decyzji i wydarzeń, jednak całej polityki energetycznej PiS, krótkowzrocznej, niedywersyfikującej źródeł. Konsekwencje podejmowanych decyzji odczujemy tej zimy, gdyż nawet politycy PiS wiedzą że będzie źle. Jestem ciekaw jak fundamentaliści PiS w grudniu będą tłumaczyć powody tego stanu.

Do Krzysztofa. Mówisz że PiS rozdaj nasze pieniądze. To ja się pytam gdzie były nasze pieniądze jak rządziła koalicja PO-PSL. Kto je brał, bo 90% procent społeczeństwa nic nie otrzymywało. Widzę że chcesz powrotu do czasów złodziejstwa i kombinatorstwa, gdzie tylko wąska grupa miała korzyści a reszta na chwilówkach i zęby w parapet. Jak ja pracuję, mam dzieci, płacę podatki to może też od tego Państwa bym oczekiwał, że jakoś część z tych podatków mi zwrócą i to teraz się dzieję np. 500plus. Wcześniej też pracowałem, też podatki płaciłem, też dzieci miałem a rządy PO-PSL mówiły, że na nic pieniędzy nie ma ale dla cwaniaczków były jak się okazało np. mafie vat-wskie. Dlatego nie trolluj tylko włącz myślenie, bo później będzie za późno:)

Za PO jak pracowałeś to miałeś na wszystko, ale jak Sebek sobie wolał poleżeć niż iść do roboty to nic dziwnego że była bieda. Jak pracujesz tak masz. Dla takich laserów to może i dobre rządy pisu. Ty włącz myślenie, weź się za robotę, płać podatki to zobaczysz jak to fajnie tyrać na darmozjadów.

Czasy złodziejstwa i kombinatorstwa właśnie teraz nadeszły.Wez pod uwagę ,że gdy PiS przejął władzę w budżecie były rezerwy , które pozwoliły wypłacać 500+ i inne bonusy,obecnie to wszystko idzie z dodruku pieniądza.Dodatkowo różne spółki są zadłużanie i w ten sposób ukrywany jest dług publiczny . Jeśli dojdzie do zmian w rządzie to dopiero kwiatki wypłyną.

W czasach PO patola też stała pod MOPS-em. Dobrze im było i wtedy. Może było mniej ale było. Ale i ja pracując miałem na wszystko, teraz na wszystko to mi brakuje.

Do Krzysztofa i Pana czy Pani poniżej. Jak z wami dyskutować jak wy nie potraficie prostego tekstu zrozumieć. Wyraźnie napisałem, że jak rządziło PO-PSL to pracowałem i dzieci miałem i tak samo jak rządzi PiS to też pracuję i też dzieci mam. Tylko za rządów PO-PSL to płaca minimalna wynosiła 1750 zł i stawki godzinowej nie było a teraz moje kochane lemingi płaca minimalna wynosi 3010 zł a stawka godzinowa wynosi 19,70 zł. Bezrobocie wynosiło wtedy 10% teraz 5 %. Teraz jest rynek pracownika a nie prcodawcy. Więcej nie będę rozwijał tematu, bo nie wiem czy i to zrozumiecie co napisałem. Pozdrawiam

Tak wygląda proekologiczne polityka PiS. 3000pln dla domostw opłacanych węglem. A ci, którzy zainwestowali w ekologiczny sposób ogrzewania np pompy ciepła, pellet, ekoterm zostali na lodzie. Nikt nie kontroluje na co będą przeznaczone te pieniądze. Będzie więc można przeznaczyć tą kasę na wódkę a w piecu nadal palić czym popadnie. Po co oddawać plastik i śmieci skoro można tym palić. Druga sprawa, to brak kryterium dochodowego. Bogaty z piecem węglowym dostanie ekstra 3000 PLN, a biedny, który zainwestował w ekologię odrzuci się na te 3000. Tak wygląda sprawiedliwość wg PiS. ***** ***.

Paliwo było po 3.5, obecnie za te 3000 brutto kupisz mniej niż wtedy za 1700.Odnosnie bezrobocia to zobacz ile ludzi wyjechało w ostatnich latach oraz ilu ludzi straciło status bezrobotnego.

Pamiętaj człowieku że od 2015 ubyło nas ok 1 mln bezrobocie nie spada tylko ludzi się nie rodzi

Na temay bezrobocia, zachęcam do zapoznania, bo szkoda mi pisać http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/liczba-bezrobotnych-zarejestrowanych-w latach-1990-2022,6.1.html. Co do cen benzyny, ropy też zachęcam prześledzić historię cen paliw we wcześniejszych latach to zobaczysz jakie bzdury piszesz. Dla zachęty podam tylko że ceny paliw w latach 2011-2014 wynosiły od 5 zł do prawie 6 zł a placa minimalna wynosiła w 2011 roku 1386 zł, natomiast w 2014 wynosiła 1680 zł. Najniższa cena była jak pojawił się COVID i gospodarka światowa stanęła a wtedy rządził PiS, ale spokojnie to nie jego zasługa, trend światowy. Teraz tylko przypomnę, że rząd PiS obniżył VAT 23% na 8%, żeby nie ta obniżka paliwo kosztowałoby o 1 zł więcej. Przejedź się na Litwę lub Czechy to tam zapłacisz 9 zł za litr, może wtedy będziesz zadowolony. Obecnie w Polsce jest najtańsze paliwo spośród krajów UE. Nie bądźcie odporni na fakty i trochę grzebcie po internecie a nie słuchacie tylko jednej stacji, która zaraz wam wmówi, że po Polsce już czołgi jeżdżą i cała opozycja w więzieniu siedzi. Pozdrawiam

Tutaj nie ma o czym dysukotwac. Pisior zawsze będzie za pisem, a jak to na typowego sebka przystało, rozmową z nim nie ma sensu, kiedy kaczka macha przed nosem bankontem o nominale 500zl, on jest tym tak zafascynowany, że nie widzi jak reszta dobiera się mu od tyłu ;)

Tak się składa ,że jeżdżę troszkę po Europie i co z tego że np na Skandynawii litr diesla kosztuje na PLN 11 jak za godzinę pracy kupisz 10 litrów a u nas za godzinę masz 3 litry.Wskaznik inflacji mówi sam za siebie.

Do Krzysztofa. Napisz w którym miejscu nie napisałem prawdy. Podaj inne dane, które podważają moje dane. Jak fakty nie pasują to tylko pozostaję obrażanie. Sekta tak ma, nie liczą się dane ale co wódz Tusk powiedział. Szkoda mi was, że tak ubezwłosnowlnieni jesteście, że wam zakazują myślenia. Pozdrawiam

Do Sebastian. Odnosisz cenę paliwa za PO i PiS w sile nabywczej pieniądza. Jednak porównując już cenę między krajami UE podajesz wartości bezwzględne. Więc aby być spójnym, w sile nabywczej litr benzyny/średnia krajowa w ramach UE, jesteśmy na 16 miejscu.

Sebek spoczko, myśl sobie co chcesz, twoje dzieci będą wdzięczne takim jak ty za kilka lat, kiedy będą tyrać na Wasze bonusy ;)

Czyli, domkowicze-kopciuchy mogą spać spokojnie. Mając taki elektorat, piss.. jest pewniakiem w wyborach.
Zapłacą lokatorzy w blokach i zapłaczą, oj zapłaczą.

Brak słów czytając Wasze wypociny, na wszystkim się znacie bracia i siostry - celowo użyłem tego słowa, a zobaczcie jak skaczecie sobie do oczu, ile goryczy i brak szacunku a najbardziej jakichkolwiek argumentów gdyż każdy chce mieć rację i ma monopol na prawdę. Co jeszcze widać to to że często Ci co nie mają nic do powiedzenia popartego faktami sięgają po jakieś absurdalne argumenty, a najczęściej jest to obrażanie innych to tylko świadczy o ich stanie umysłu i bezradności. A trollowanie to dla wielu weszło już chyba w nawyk bez tego żyć chyba nie umieją. To tak jak jeden widz zadzwonił do programu w pewnej tv i mówi że nie może zasnąć jak nie obejży tego programu - to już jak narkotyk, przed snem działka kiepskiego humoru i drwin z ludzi.

Izabela, poczytaj o reformach gospodarczych w Niemczech i potem bedziemy mogli podyskutowac.

Psycholog czy ty uwazasz, ze twoj beszczelny,idiotyczny,pouczajacy, prowokacyjny wpis jest mowa milosci ? Tak sie fachowo i madrze wypowiadasz po polsku, ze zaczynam wierzyc w to ,ze jestes tym kims co.... " mówi że nie może zasnąć jak nie "obejży" tego programu" . Zmien narkotyki,ktore przed snem, bo te ,ktore bierzesz wywoluja zbyt duze skutki uboczne i wpylywaja negatywnie na twoj stan umyslu !
Nie odpowiada tobie dyskusja na poruszany temat?- to wybierz sobie inny. Na forum jest ich cala masa. Nie rozumiem w jakim celu tutaj wchodzisz , berdzac i obrazajac komentujacych- czy to jedyny cel?
Zanim ocenisz stan umyslu innych, sprawdz najwpierw stan swojego !

Zgadzam się z forumowiczem "Misiek". Krytyczna - z dużą dozą wyobraźni - wypowiedź. Pozdrawiam.

Do Jan102 staram się unikać jakichkolwiek utarczek na tematy polityczne bo to nie ma sensu, każdy ma swoje poglądy, i nie rozumiem Twojego - użyję słownictwa jakim wyrażasz się - bredzenia. Nawet najmniejsza uwaga, porównanie w tym przypadku do programu TV wywołuje u niektórych dziwną awersję i to jest stan umysłu człowieka który nie potrafi zaakceptować tego że ktoś może inaczej to odbierać, ale jeśli dajmy na to nieustannie ktoś się "nakręca" oglądając takie programy, albo wylewając swoje żale na różnych forach w tym przypadku chodzi o węgiel teraz doszedł cukier za chwilę może ocet którego w stanie wojennym było w brud, to ludzie głupieją i piszą bzdury.

Gdyby teraz rządziła totalna opozycja , to byśmy byli niemieckim landem.

Psycholog, jak rozumiem uważasz że obywatel bez TV by nie zauważyłby że węgiel kosztował 800 zł a teraz 1600, cukier z 2 skoczył do 5? Ten stan jest normalny i wściekłość spowodowana nagłą potrzebą wydania na coś 2x więcej pieniędzy jest niczym nieuzasadnionym "żalem" nakręcanym przez programy. Odważna teoria w której chyba zabrakło empatii. PO upadła przez brak empatii, "zmień pracę weź kredyt" PiS padnie z tego samego powodu, "zbierajcie chrust", "zaciśnijcie zęby ", "jeść u sąsiadów", "grajcie w totka".

I nadal będziemy się wzajemnie podtruwać, a na Kremlu radość. Smutno mi...

Polka w TVPiS tak powiedzieli? Czy masz wlasne przemyślenia, a może dowody? A wiesz, że Ziemia jest płaska.

Psycholog, nie rozumiem w jakim celu wtracasz sie do rozmowy, ktora ciebie kompletnie nie interesuje? Nie chesz dyskutowac, poniewaz temat ciebie drazni, to dlaczego zabierasz tutaj glos, znow zaczynajac na nowo bredzic i prowokowac ? O jakich uwagach i o jakiej tv wypisujesz znow banialuki? Skad wiesz ,ze wszyscy tutaj wypowiadajacy sie opieraja swoje poglady na podsatwie tv?- jakiej tv,?-bo nie wymiemiles !
Pozwol dyskutowac tym ,ktorzy tego chca i maja taka potrzebe wyrazania pogladow , a swoje uwagi , zlote mysli , pouczenia i madre stwirerdzenia zostaw dla siebie, wtedy sie stan umyslu(do ktorego znow nawiazujesz nie wiem po co) tobie sie poprawi.
Czy mozesz odpowiedziec o co ci chodzi i co chcesz osiagnac piszac imbecylne , prowokacyjne wywody? Prosze cie zmien temat dyskusji na forum - dla komfortu psychicznego, ktorego ci najwidoczniej brakuje i nie wywolujn stucznych konfliktow.

Do Psycholog chyba wpadles tutaj po to ,zeby komus dokopac. Piszac absurdy, zarzucasz innym ,ze bredza?

do elo...@: nie czytałam o reformach gospodarczych w Niemczech, ale słyszałam jak kierowca autobusu w Polsce rozmawiał przez telefon i powiedział, że " w Niemczech z kranu leci zimna woda (w ramach energooszczędności)".

Izabela, rewelacja, masz naprawde mocne argumenty, czy juz awarie naprawili, czy nadal jest zimna woda?.a.... aaa nie pil ten kierowca przypadkiem zbyt duzo wina Tuska?
Poczytaj moze jednak o reformach w Niemczech, bo zimna woda w kranie (nie wiadomo gdzie w Niemczech) , to za malo. Czy ten kierowca sprawdzal we wszystkich lanadach stan wody?

Do Elo...@: niech Pan już nie czyta o Niemczech tylko poczyta Pan o braku ciepłej wody w kopytkowie w Polsce.

Dajcie spokój z tymi waszymi kłótniami. Pod koniec przyszłego roku wróci her Donald Tusk i będziemy mieli zarządców nie na ul.Wiejskiej,tylko w Berlinie. Donald był naprawdę oszczędnym człowiekiem,nawet zasiłki pogrzebowe ludziom częściowo zabrał ( tj.30% ). Więc nie sprzeczajcie się,bo idzie zmiana na,, lepsze''.

Pomarańczowy, ty sie utrzymujesz z zasilkow pogrzebowych ? W jaki sposob i w ktorym roku zabral Tusk tobie ( "tj.30% ) zasiek pogrzebowy.
Za czasow Tuska rzadow mielismy deflacje,a za pisowkich rzadow mamy inflacje.
Czy tez uwazasz , ze za inflacje, ktora jest o wiele wiele wieksza w Polsce niz w jakimkolwiek kraju zachodnim jest odpowiedzialna wina Tuska, wojana prowadzona na Ukrainie przez Ruska.
Podziwiam twoj optymizm i przekonanie,ze za rzadow pisowcow ( mimo zalecen pisowskiego prezydenta zciskania zebow ), zyje sie tobie lepiej i na wszystko ciebie stac.
W zime bedzie sytuacja jeszcze lepsza, w momencie ,kiedy inflacja nabierze odpowiedniego tempa- czy wtedy tez bedzie wina Tuska ,mimo iz rzadza pisiory ?

Ala. Czy Ty zdajesz sobie sprawę, że inflacja jest globalną. Tak się składa, że jeżdżę po Europie, znam b. dobrze angielski. Wyobraź sobie, że wszędzie narzekają. W Niemczech przejrzeli na oczy i już Merkel jest u nich najgorszym kanclerzem w historii. Obecny kanclerz, także ma złe notowania. Nie jestem PISowcem, ale widzę jaką kanalią jest Tusk. Czy Ty Ala tylko jedną stację telewizyjną oglądasz? Oglądaj, czytaj wszystko i wyciągaj wnioski. Pozdrawiam

POmarańczowy , po twojej wypowiedzi i sposob w jaki sie wyyrazasz nie , nie wynika z niej ,ze jestes swiatowcem za jakiego sie uwazasz, ktory ma
wiedze i ktory (wzglednie dobrze zna angielski). Skoro twierdzisz(nie wiem z jakich zrodel), ze Merkel jest uwazana za najgorszego kanclerza w historii Niemiec? Prosze napisz ,konkretnie jakie aspekty przemawiaja za tym ,ze pani Merkel w tym rankingu zdazyla przescignac (jak dotad nie do pobicia) Führera -malarza austriackiego, ktory piastowal stanowisko kanclerza w III Reszy.
Tak zdaje sobie sprawe ,ze inflacja rozprzestrzenia sie na skale globalna, tylko czy ty, jezdzac po tej Europie (nie wiem ktory kierunek procz Niemiec) jeszcze obrales i gdzie dokonywales skali porownawczej,zdazyles bedac w Niemczech porownac np.ceny podstawowych produktow zywnosciowych do skali zarobkow u Nas i u naszych Zachodnich sasiadow?
Infacja w Polsce zaczela sie daleko przed wojna wywolana przez Rosje i nie jest ona glowna jej przyczana.Zapoznaj sie dokladniej z aferami i dojnymi spolkami pnstwowymi , ktorymi zarzadza PiS i Kosciol doprowadzajac (do lat) nieodwracalnie do ruiny budzetu panstwa. Proponuje sie rowniez doklaniej skupic sie na instytucji koscielnej ,ktora przy pomocy laskawego rzadu grabi niemilosiernie majatki panstwowe, korzystajac z nieograniczonych przywilejow jaki klerowi daje Fundusz Koscielny i Konkordat.
Rowniez rozdawnictwo pisowskiego rzadu (drukowanych pieniedzy) z niemalze pustej kasy panstwowej przyczynilo ogromnie sie do ruiny ekonomicznej kraju. Dlatego miedzy innymi w TVPiS temat reparacji wojennych znow stal sie aktualny.Napisales ,ze nie jestes za pisem, to nie rozumiem skad udziela sie tobie kultowa juz wina Tuska, ktora TVPiS pielegnuje i powatarza.?
Nie uzasadniasz w zaden sposob , jaki wplyw moze miec Tusk na obecna polityke rzadu pisowskiego?, ktory ma wszystko w swoich zelaznych rekach, media,sady... etc i mimo to jest niezaradny i nieporadny!
Nie pouczaj mnie co mam ogladac i nie wskazuj , ze nie potrafie wyciagac wnioskow, poniewaz ja swoja wiedze czerpie z roznych zrodel i w przeciwienstwie do ciebie mam wlasne zdanie i nie nazywam tutaj nikogo kanalia bez zadnego uzasadnienia -jak ty to czynisz. Uwazajac siebie za "objezdzonego" po Europie , mozny byloby oczekiwa jakies powalajacej i wyczerpujacej wiedzy politycznej , lecz niestety procz kompromitacji i zdawkowych bezmyslnych sloganow nic moge sie jej doszukac. Coz, jak mozna od ciebie wymagac wiedzy, skoro ty zaledwie potrafisz operowac najprostrza forma jezykapolskiego.. piszac ,ze "dzwonia w kosciele, ale nie wiesz w ktorym."

Ala. Napisałaś, jako osoba elokwentna i prawdopodobnie wykształcona,, najprostrza forma językapolskiego". Cztery wyrazy, a tak poważne błędy popełniłaś. Z czym do ludzi ???? Jeżeli podobnie znasz się na polityce,jak na ortografii, to ja dziękuję bardzo za dialog.

POmarańczowy, wylicz prosze popelnione przeze mnie bledy ortograficzne,ktore wedlug ciebie popelnilam w wypowiedzi ! Hmm,zastanawia mnie fakt i jestem szelenie ciekawa czy ty potrafisz odroznic blad np. stylistyczny , blad techniczny od bledu ortograficznego- prosze wyliczaj -zobaczymy ,czy z tutaj zdasz egzamin - czy jednak oblejesz !

Do tematu politycznego juz niestety nie odniosles sie ,a ja juz myslalam ,ze powalisz mnie swoja wiedza..ufff co za pech- czy to tez jest wina Tuska ?

Ty ala@- nie ośmieszaj się

Temat dotyczy "braku węgla". Wszystkie osoby kłócące się o błędy językowe itd. niepotrzebnie zajmują tu miejsce. Poszukajcie grupy nt. języka polskiego i tam dyskutujcie. Człowiek inteligentny nigdy nie będzie nikomu publicznie zwracał uwagi na błędy w wypowiedzi! Czy to tej pisanej czy tej mówionej. To, że ja mówię i piszę poprawnie, nie znaczy, że ktoś z pewnymi trudnościami w tej kwestii, nie powinien się wypowiadać! Zajmijmy się tutaj w końcu tym węglem, a kto uważa inaczej, niech naciska przycisk "zamknij stronę"!!!

Irena, czy mozesz uzasadnic swoj komiczny post ? Czy tylko tak strzelasz udajac "POmarańczowego"?
Do Agnieszka musisz koniecznie wyperswadowac "POmarańczowemu", "znawcy" jezyka angielskiego ,zeby nie zbaczal zbytnio z tematu wegla na tematy lingwistyczne !

niemcy nie palą węglem i nie potrzebują 3000t

niemcy palą gazem, pompy ciepła,
a nie węglem

Polska to jest jeden wielki cyrk my jesteśmy małpami a żądzący to są treserzy którzy zucaja nam ochłapy i każą skakać tak jak oni chcą to jest CHORE

Wszystkim którzy tak narzekają, że w naszym kraju jest tak źle i wogóle tragedia to proponuje wyjechać do krajów do których Wam odpowiada gdzie jest zajebiście i nie siać zamętu oraz nie kompromitować naszego kraju na arenie światowej bo nie wiem jaki cel w tym macie no chyba wrócić do czasu komuny itddd

Do Izabela - 3 tys. to bardzo dużo ? to nie cała tona węgla a przeciętnie dom jednorodzinny potrzebuje 5 ton na sezon grzewczy. Ale państwo daje dobre jest. Troszczy się o nas.

"Obserwator" : z Polski wyjeżdżają masowo ludzie odważni, zdecydowani, przedsiębiorczy - oni po prostu głosują nogami.
Z analiz wynika, że exodus Polaków trwa. Przyczyna - to układy, których mają dość.
Oni nie kompromitują naszego kraju.

o "anty SPAM" tutaj delikatnie przegiąłeś. Jeżeli tyczy się sprzedaży tzw. majątku narodowego to bardzo mały procent leży po stronie PO. Aby mieć jakieś rozeznanie, wspomnę o jednym, a mianowicie o cukrowni Łapy. Swojego czasu zrobiono tam dużą inwestycję, remont i wymianę całej aparatury na nową zautomatyzowaną, po okresie pół roku wszedł do zakładu syndyk upadłościowy w osobie pana Jurgiela i ogłosił upadłość, zaś cały nowy sprzęt, aparatura, została sprzedana w cenie złomowania do Niemiec, tak tak to ten pan z ramienia PiS, który był ministrem rolnictwa, za jakiś czas również wziął się za Zakłady Taboru Kolejowego w Łapach. Wiem, rządy PO nie były krystaliczne, również miały swoje problemy tudzież zegarki lub ośmiorniczki. Ale bądźmy obiektywni plujmy uczciwie na wszystkich.
Z poważaniem kłania się

Oby PIS znowu wygrał,tego życzę im i nam ,to nie rozbiorą całej Polski ,nie wprowadzą euro,utrą nosa Tuskowi ,który nie ma zamiaru dbać o POLSKĘ i Polaków.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Oby mądrość znowu wygrała, tego życzę im i nam, to nie rozbiorą całej Polski, nie wyprowadzą z Unii Europejskiej, utrą nosa Kaczyńskiemu, który nie ma zamiaru dbać o Polskę i Polaków. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Andrzej_W, ma Pan absolutna racje, a wyszczegolnione przez Pana argumenty,sa niepowdwazalne.
Gdyba jeszcze tak przeswietlic dokladnie spolki pisowskie (te pastwowe) koscielne,to po dokladnym wyliczeniu, doszlibysmy do szokujacych rezultatow rozkradania majatku panstwowego.
PiS- owsko-koscielne afery sa wrecz nieporownywalne z aferami innych rzadow z opozycji.
Jedyna frakcja polityczna , ktora byla specjalista od afer byla Solidarnosc- kk oraz wszystkie partie prawicowe z nia zwiazane, oni tez kradli , wyprzedawali doprowadzajac do upadlosci wszystko co mozna bylo wowczas spieniezyc. Pis niestety-zaczna bic rekody- tysiace ogromnych spolek i setki tysiecy malych spolek utworzonych wewnatrz panstwowych przedsiebiorstw , zakladow etc. -przez osoby powiazane z PiS-em nie moze byc pomylka....a pisowcy nadal bija brawa !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.